Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Попередити і допомогти

  Саме так можна визначити основне завдання фахівців із соціальної роботи, які на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича працюють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Про діяльність цих фахівців на Богодухівщині розповідає директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Євгеніївна Прилуцька.

  - У нашому центрі працюють 13 фахівців із соціальної роботи, з них 5 - на території міської ради, 8 обслуговують сільську місцевість.

  Завдання цих спеціалістів - бути помічниками для кожної родини, яка потребує допомоги, виявляти потреби громади у наданні соціальних послуг і здійснювати соціальний супровід сімей у складних життєвих обставинах.  

  Головна мета роботи фахівців центру полягає в тому, щоб не люди йшли до органів влади, а влада постійно тримала в полі зору їх проблеми. Адже люди не завжди знають про можливість отримання допомоги від держави. Йдеться про допомогу сім’ям, які ризикують або вже потрапили у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарань у місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків. Таким чином завдання фахівців із соціальної роботи – раннє виявлення кризових явищ та попередження проблем у сім’ї, коли ситуація ще не набула незворотного характеру. Наші фахівці зобов’язані вчасно реагувати на всі повідомлення про складну ситуацію в сім’ях, виявляти потреби таких сімей у наданні соціальних послуг і здійснювати соціальний супровід. 

  У районному банку даних сімей, що потрапили у складні життєві обставини, перебуває 167 родин, у яких виховується 324 дитини, з них під соціальним супроводом знаходиться 121 сім’я (216 дітей).  

  Центр тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, районним центром зайнятості, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), районною організацією Червоного Хреста, службою у справах дітей райдержадміністрації, райвідділом внутрішніх справ, кримінально-виконавчою інспекцією, соціальними педагогами і психологами навчальних закладів, центральною районною лікарнею.

  Зокрема, здійснюється соціальна робота, спрямована на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальну підтримку вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми. Для цього при пологовому відділенні центральної районної лікарні створено консультативний пункт. Торік індивідуальною роботою було охоплено 89 породіль, за 6 місяців 2013 року - 75. Відмов від новонароджених дітей за цей час не було.

  Спільно з районним центром зайнятості систематично проводиться підготовка до самостійного життя випускників інтернатних закладів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

  Постійно ведеться профілактична робота щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечним хворобам, подолання їх наслідків у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику, формування навичок здорового способу життя.  

  Налагоджено соціальний патронаж неповнолітніх та молоді, які відбувають покарання без позбавлення волі або з випробувальним терміном. Для них спільно з кримінально-виконавчою інспекцією щоквартально проходять просвітницькі заходи. Сім’ї, в яких виховуються неповнолітні, що скоїли злочини, постійно інспектуються

  У Дні соціальної служби, які проводяться щомісяця в кримінально виконавчій інспекції, неповнолітні та молодь, які перебувають там на обліку, одержують індивідуальні консультації, головна мета яких – виховання здорового способу життя, профілактика наркоманії, алкоголізму, соціально небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ/СНІДу, а також на утвердження родинних зв’язків, здобуття освіти, вирішення питань трудового і побутового влаштування. При чому перевага надається індивідуальній роботі.  

  До нашого Центру богодухівці звертаються з різними питаннями. Найчастіше вони стосуються взаємовідносин дітей з батьками, виховання дітей, отримання гуманітарної допомоги чи в оформленні документів тощо. Приємно відзначити, що кількість звернень зростає, а знайшовши порозуміння і підтримку, люди приходять знову. Це свідчить про довіру до роботи Центру, що, безперечно, є позитивною оцінкою нашої праці.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Червень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  272829303112
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання