Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Відбулося перше засідання Робочої групи Харківської ОВА з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії

  Захід пройшов під головуванням заступниці начальника Харківської ОВА Віти Ковальської, за участі представників профільних департаментів та управлінь обласної військової адміністрації, а також представників наукової, краєзнавчої, культурної спільноти й громадськості.
     
      Учасники розглянули результати проведеної роботи з деколонізації топонімії у населених пунктах області, визначили алгоритм дій щодо збору пропозицій про перейменування об'єктів топоніміки у відповідності до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та обговорили питання щодо усунення з публічного простору пам'ятників та пам'ятних знаків, які є символікою російської імперської політики.
     
      «Обласною військовою адміністрацією спільно з Північно-Східним територіальним відділом Українського інституту національної пам'яті та представниками районів і громад регіону проведено системну роботу, за результатами якої станом на 27 квітня на Харківщині перейменовано близько 18 тисяч топонімів, назви яких містять символіку російської імперської політики. Щодо 479 об'єктів в області і 52 – на території Харкова потребують перейменування. Це питання перебуває на контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова», – розповіла Віта Ковальська.
     
      Заступниця начальника Харківської ОВА закликала представників районних військових адміністрацій та громад до 24 травня підготувати пропозиції щодо перейменування відповідних топонімів, опрацювати дані й надати їх членам Робочої групи для подальшого опрацювання.
     
      Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.
     
      Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад упродовж 27 липня 2023 — 27 квітня 2024 року. Відповідно до «Заключних положень» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 28 квітня 2024 року відповідні повноваження перейшли до голів або осіб які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.
     
     


  Пошук по сайту  Архів новин

  Травень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання