Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Реформування медичної галузі в Богодухівському районі

  Реформування медичної галузі району здійснюється відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” та низки інших законів і нормативних документів Кабінету Міністрів, МОЗ України.

  Проведена значна робота щодо передачі з 01 січня 2013 року відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги центральної районної лікарні до КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

  На відміну від колишньої «швидкої допомоги» системою екстреної медичної допомоги за Законом є не лише бригади, станції швидкої допомоги, а сукупність закладів, установ, органів управління, різних служб, зокрема диспетчерської, технічних, транспортної, які в цілому забезпечують стабільне функціонування такої служби.

  Важлива засада функціонування служби екстреної допомоги – це регіональна екстериторіальність, яка забезпечує скорочення доставки хворого до лікувальних закладів або постраждалого і дозволяє ефективно використовувати всі ресурси служби на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Вирішена низка організаційних питань з додаткового документального забезпечення використання на законних підставах служби екстреної медичної допомоги приміщень, майна, обладнання та інших ресурсів.

  Відтепер виклик швидкої допомоги, який надійшов до диспетчерської обслуговує та бригада екстреної медичної допомоги, яка знаходиться найближче, тому жителів сіл Ріпки, Сазоно Баланівка, Крупчине, Вертіївка обслуговує бригада, що базується в смт.Вільшани. У майбутньому планується розташування постійної бригади екстреної (швидкої) та невідкладної медичної допомоги в с.Максимівка, де зроблено ремонт приміщення за рахунок коштів Крисинської сільської ради за участю медичних працівників. Так, на сьогоднішній день, найшвидший доїзд в село становить 14 хв., а найдовший 45 хв. В цілому реформування швидкої екстреної медичної допомоги не тільки покращило якість та доступність медичної допомоги, а і забезпечення самої служби. Бригади екстреної медичної допомоги 100% забезпечуються медичними засобами для надання невідкладної медичної допомоги та паливно-мастильними матеріалами.

  Наступним етапом реформи є створення КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району».

  Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району» (далі – Центр) є комунальним закладом охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Богодухівського району, що надає первинну медико-санітарну допомогу населенню Богодухівського району.

  Засновником Центру є Богодухівська районна рада.

  Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Статутом КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району» та іншими нормативно-правовими актами.

  Центр створений з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення на території Богодухівського району, заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

  Поточне керівництво діяльності Центру здійснює головний лікар, який призначається на посаду за погодженням голови районної державної адміністрації, рішенням районної ради на умовах контракту. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність головного лікаря, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.

  До КЗОЗ «Центру первинної медико-санітарної допомоги Богодухівського району» - належить мережа амбулаторій сімейної медицини, в яких працюють сімейні лікарі. Амбулаторії сімейної медицини максимально наближені до місця проживання населення. До складу амбулаторій входять ФАПи та ФП, на яких згідно графіка проводить прийом сімейний лікар. А фельдшер забезпечує патронажну та профілактичну роботу, інформування населення щодо збереження здоров'я. Така взаємодія всіх структурних підрозділів дає змогу людині, яка захворіла, швидко та без зайвих зволікань звернутися за медичною допомогою. Адже найважливіше завдання реформи – це, щоб лікар був поряд і у всеозброєнні, а медична допомога була надана вчасно, якісно та в повному обсязі.

  Мета реформи – формування єдиного медичного простору, досягнення соціальної справедливості в питаннях медичного обслуговування жителів району та максимальне задоволення потреб громадян у медичній допомозі всіх рівнів – від первинної ланки до академічних науково-дослідних інститутів.

  Сімейна медицина – це всебічна медична допомога, у якій особлива увага приділяється саме родині, за здоров'я якої відповідає сімейний лікар.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Червень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  272829303112
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання