Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Якщо прагнеш мети, то обов’язково її досягнеш!

  Сьогодні відбулася «пряма лінія» газети «Слобідський край» з головою райдержадміністрації Коноваловим Леонідом Станіславовичем.
  Розв’язання соціальних проблем, створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, промисловості, малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій та благоустрій краю – ключові завдання, які ставить перед собою Богодухівська районна державна адміністрація.
  Чітка мета, професійна, згуртована команда й енергійний досвідчений керівник – ось шлях до реалізації будь-якого завдання.
  У квітні поточного року виповнюється рік, як головою Богодухівської районної державної адміністрації став Л.С.Коновалов, людина активної життєвої позиції, за плечима якого, багатий досвід роботи на керівних посадах. Про підсумки та плани на майбутнє в «прямій лінії» з головою райдержадміністрації.

  Кореспондент газети : Зараз в засобах масової інформації постійно говорять про продовольчу кризу, яка склалася не тільки у нас в Україні , а й в усьому світі. Чи готові наші сільгосппідприємства забезпечити нас своєю продукцією?

  Відповідь: Скажу, що саме на роботу аграрної галузі спрямована увага держави та влади на місцях. Погодні умови минулого року суттєво вплинули на врожай. У нас загинуло більше 34 % га озимини, а це 19 млн. гривень прямих збитків. Адже в структурі посівного фонду озимина займає 34 %. По всім господарствам району у 2010 році валовий збір зерна склав 72,4 тис. тонн, цукрового буряку – 25 тис. тонн, соняшнику - 20,4 тис. тонн. Тому, насамперед, хочу зазначити, що зараз працюють над майбутнім врожаєм.

  Для проведення комплексу весняно-польових робіт господарствам району в поточному році необхідно залучити коштів близько 106,125 млн.грн. Більшу частину потреби господарства забезпечать власними коштами. Крім того, близько 39,393 млн. грн. сільгосптоваровиробники мають залучити запозичених коштів, з яких банківські кредити становлять 20,8 млн.грн.

  Сільськогосподарськими підприємствами засипано необхідну кількість насіння ярих зернових та зернобобових культур, на етапі завершення придбання насіння соняшнику, кукурудзи, цукрових буряків, багаторічних трав. На весь комплекс весняно-польових робіт господарствами району всього придбано 4825 тонн мінеральних добрив, в тому числі: 4001 тонна азотних, 10 тонн фосфорних та 814 тонн комплексних мінеральних добрив, що забезпечує повну потребу господарств.

  Для проведення підживлення озимих культур на площі 18305 га господарствами придбано необхідну кількість до потреби аміачної селітри, в першу чергу, для підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту. Вже підживлено 16% площі посіву озимих культур.

  Не забувають в господарствах і про захист посівів від шкідливих організмів. Тому активно проводять закупку необхідної кількості пестицидів та отрутохімікатів. На даний час завезено всю необхідну кількість протруювачів, адже висів не протруєним насінням значно впливає на кількість і якість урожаю, що добре розуміє кожен керівник. А, також, завершується придбання інсектицидів, яких закуплено 54 %, гербіцидів – 67 %, фунгіцидів – 48%.

  З 1 березня поточного року в районі розпочався, згідно з графіком, технічний огляд тракторів. Господарства району забезпечені власною сільськогосподарською технікою, яка готова вийти в поле. Накопичені в повному об’ємі запаси дизельного палива та бензину.

  Так що маємо надію, що сільськогосподарські товаровиробники нашого району впевнено і в оптимальні строки проведуть весняно-польові роботи. Матеріально технічна база забезпечена, залишилось дочекатись сприятливих погодних умов.

  Кореспондент газети: Вирішення яких проблемних питань соціально-економічного розвитку району плануєте до кінця року?

  Відповідь: У районі є багато питань, над вирішенням яких ми працюємо. В першу чергу всі зусилля спрямовані на газифікацію населених пунктів району. Плануємо виготовити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію гуртожитку по вул. Космічній в м. Богодухові під житловий будинок, що дасть змогу отримати пільговим категоріям громадян безкоштовне житло. В умовах дефіциту бюджету намагаємося максимально зберегти діючу мережу соціально-гуманітарної сфери. Маємо сподівання, що погодні умови цього року будуть сприяти гарному врожаю, що значно покращить фінансово-економічний стан сільгосппідприємств району, які в свою чергу забезпечать виплати за земельні паї населенню.

  Одне з пріоритетних завдань є створення оптимального ділового клімату для залучення інвестицій у розвиток району. Саме залучення інвестицій в економіку району, на мою думку, частково вирішить проблеми наповнення бюджету та створення робочих місць. Послідовне виконання наміченого дозволить зміцнити місцевий бюджет, створити нові робочі місця і покращити добробут мешканців богодухівського краю. Загалом, є над чим працювати, і я впевнений, що наші здобутки ще попереду.

  Кореспондент газети: Як Ви вважаєте, в чому успіх роботи керівника Вашого рівня і які риси характеру потрібно мати керівнику, щоб досягти успіху?

  Відповідь: Насамперед, запорука успіху в сильній команді однодумців. Коли перед тобою стоїть визначена мета і поряд професійна, згуртована команда, тоді відкритий шлях до реалізації будь-якого завдання. Ну і по-друге, треба чітко знати, чого хочеш досягти. Можливо вас це здивує, але у мене є свій рецепт успіху – навчання й постійне невдоволення собою.
  Не можна бути на роботі однією людиною, а в житті – іншою. Тому для мене найвищі риси – порядність, вимогливість до себе та до підлеглих, дисциплінованість і звичайно ж, бажання працювати.

  Запитання, які надійшли від мешканців району:

  Вас турбує мати двох дітей з с. Петропавлівка. Скажіть, будь ласка, чи планується відкриття на нашій території дитячого садка?

  Відповідь: Так, відкриття дошкільних навчальних закладів є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи. Уже виготовлено проектну документацію щодо реконструкції частини приміщення Петропавлівської ЗОШ I-II ступенів у навчально-виховний комплекс, вирішується питання оплати проектно-кошторисної документації у сумі 58 тис. грн.

  Також на першій черзі – відновлення роботи дитячого садка на території Крисинської громади. У поточному році очікується надходження бюджетних коштів у сумі 480 тис. гривень.

  Питання: Я працюю сільським вчителем, а проживаю в місті. За під’їзд до школи отримую в бухгалтерії відрядні, але виплати здійснюються нерегулярно. Можете допомогти?

  Відповідь: Я Вам дещо роз’ясню ситуацію з цього приводу. Оскільки наш район є сільськогосподарським й основний дохід бюджет отримує після збору врожаю, у районному бюджеті існує касовий розрив між доходною та видатковою частинами з січня по серпень включно. До цього періоду здійснюються виплати на захищені та першочергові статті, а відрядні та інші непершочергові видатки, на жаль, фінансуються не регулярно. Упродовж року ці виплати будуть збалансовані.

  Питання: Я багато років мешкаю в с. Першотравневе. Чи дійде коли-небудь черга до газифікації нашого села?

  Відповідь: Проектна документація на будівництво підвідного газопроводу високого тиску до с. Першотравневе виготовлена. В цьому році на даний об’єкт передбачається надходження коштів НАК «Нафтогаз України» у сумі 1078,4 тис.грн., тож будемо працювати над їх освоєнням.

  Питання: Вас турбують жителі с. Куп’євахи. Скажіть. будь ласка, скільки має отримувати громадянин за переданий в оренду земельний пай?

  Відповідь: Відповідно до Указу Президента України оплата за користування земельним паєм не може бути меншою, ніж 3% від вартості грошової оцінки паю. Слід відмітити, що наші сільгосппідприємства, тобто орендарі, розрахувалися з громадянами майже повністю. У минулому році власникам земельних паїв було нараховано 13547,6 тис. гривень орендної плати. Розрахувалися господарства на суму 13429,7 тис. гривень, або 99,1%, зокрема, грошима виплачено – 6788, 7 тис. гривень.

  Питання: Я працюю медичним працівником. Декілька останніх років нам виплачували допомогу на оздоровлення, а в 2010 році виплати не було. Чи буде виплачуватися допомога в поточному році?

  Відповідь: Перш за все хочу зауважити і наголосити на тому, що медичні працівники району заслуговують і повинні отримувати всі виплати, які передбачені законодавством України. На сьогодні виплата на оздоровлення законодавчо не є обов’язковою. Тому і не було виплати в 2010 році, і більш всього і в поточному році не буде, оскільки існує незабезпеченість по основних статтях - заробітній платі. Але при наявності додаткових надходжень до бюджету питання виплати оздоровчих медикам буде обов’язково вирішене позитивно.

  Вас турбують батьки учнів с. Матвіївки. Нас хвилює питання виділення шкільного автобусу для підвезення дітей до школи.

  Відповідь: З упевненістю можу сказати, що у цьому році ми отримаємо новий автобус для підвезення дітей до місць навчання.

  Я працівник цукрового заводу і мене хвилює питання, чи буде працювати наш Первухінський цукрозавод, адже господарства все менше сіють буряків?

  Дійсно, останнім часом більшість сільськогосподарських підприємств району через значні матеріальні затрати не вирощують цукрові буряки. За сприяння райдержадміністрації у 2010 році посівні площі названої культури зросли на 600 га і в поточному році також планується їх збільшення. Район очікує отримати близько 33 тис.тонн солодкого кореню. Звичайно, цих обсягів недостатньо для повної завантаженості потужностей роботи ВАТ «Первухінський цукрозавод», яке прогнозує заготовити 150 тис.тонн. сировини. Робота з означеного напрямку вже розпочата. Зокрема, укладені угоди на поставку цукрових буряків з окремих господарств Полтавської та Сумської областей. Планується надходження сировини від сільгосппідприємств Золочівського, Краснокутського, Дергачівського, Лозівського, Сахновщинського та Близнюківського районів Харківської області.

  ВАТ «Первухінський цукрозавод» є надійним і перевіреним партнером, який своєчасно і в повному обсязі розраховується за сировину. Сподіваємося, що і в поточному році ситуація не зміниться.

  Чи планується в м. Богодухові подальше встановлення контейнерів для збору твердих побутових відходів, і якщо так, то на яких вулицях?

  Відповідь: Так, у 2011 році планується по місту встановити 20 контейнерів для збору твердих побутових відходів, а саме: до кінця вулиць Охтирська та Леніна, по вул. Космічна в районі аграрного ліцею, на вул. В.Сахна та 8-го березня, а також відновити вивезення твердих побутових відходів по вул. Радянській і Пролетарській.

  Як можна отримати мобільний телефон інваліду по слуху? (Попова Валентина Олексіївна, донька Попова Ганна – інвалід по слуху м.Богодухів )

  Відповідь: Підставою для забезпечення інвалідів по слуху мобільними телефонами є висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про інвалідність по слуху. З висновком Вам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

  Ми, мешканці с. Крупчине, хочемо подякувати Вам, Леоніде Станіславовичу, за допомогу у газифікації нашого села. Зараз в наших оселях тепло та затишно і ми маємо можливість користуватися «голубим вогником».

  Я ветеран Великої Вітчизняної війни. Скажіть, будь ласка, чи продовжиться робота по забезпеченню ветеранів Великої Вітчизняної війни пільговим зубопротезуванням, слухопротезуванням та іншими видами лікування.

  Відповідь: У 2010 році медичними працівниками Богодухівського району була проведена робота зі створення реєстрів хворих з числа інвалідів, учасників та ветеранів Великої Вітчизняної війни, сиріт, одиноких людей похилого віку, які підлягають на пільгових умовах безкоштовному забезпеченню різними видами медичної допомоги.

  Завдяки роботі обласної державної адміністрації по залученню коштів для забезпечення потреб пільгових контингентів наряду з іншими районами області і в нашому районі 18 ветеранів Великої Вітчизняної війни прооперовані в міській клінічній лікарні № 14 м. Харкова з приводу катаракти, 38 ветеранам проведено зубопротезування в стомалогічному центрі м.Зміїв, 42 особам з пільгового контингенту, які мають статус інваліда по захворюванню видані слухові апарати. За минулий рік 64 ветерани отримали лікування в різних відділеннях обласного госпіталю для інвалідів війни.

  Створені і постійно оновлюються реєстри для продовження цієї роботи і в 2011 році.

  У даний час в районі в наявності реєстри хворих: на цукровий діабет, дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, дітей з вродженими вадами серця, осіб, які потребують санаторно-курортного оздоровлення, насамперед в місцевих санаторіях, забезпечення ортопедичним взуттям, протезами та ортезами, індивідуальними засобами реабілітації після оперативних втручань з приводу онокологічних захворювань.

  Як депутат обласної ради можу завірити всіх, що робота по безкоштовному медичному забезпеченню пільгового контингенту в 2011 році буде продовжена.

  Я мешкаю в с. Крисине і маю бажання користуватися швидкісним ІНТЕРНЕТОМ, якого в нашому селі немає. В чому причина?

  Відповідь: На сьогодні дійсно більшість абонентів стаціонарних телефонів потребують послуги швидкісного доступу до мережі ІНТЕРНЕТ. В зв’яку зі швидкими темпами росту числа клієнтів у середині лютого 2011 року в Богодухівському цеху телекомунікаційних послуг закінчилися порти доступу для підключення нових споживачів. Роботи з розширення ємності вузла доступу вже поновлюються та з 15 квітня 2011 року намічено введення додаткової ємності на 96 портів.

  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання