Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Пряма лінія з начальником управління Держкомзему в Богодухівському районі О.М.Шаповал

  Основна кількість питань, які було задано під час «прямої лінії» стосувалася виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України», а саме:
  -скільки видано по району державних актів на право власності на земельну ділянку на виконання постанови;
  -коли будуть відновлені роботи по виготовленню державних актів на право власності на земельну ділянку;
  -чи діє постанова;
  -чи можна відкликати документи, які було здано на виготовлення державного акту відповідно до постанови.

  На сьогодні всього по району видано державних актів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 844 на 1191 земельну ділянку.

  Роботи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 844 проводяться при наявності фінансування так, як постанова на даний є діючою.

  Також заявник за власним бажанням, документи подані на виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку відповідно до постанови може відкликати та виконувати подальші дії по виготовленню державного акту за власні кошти.

  Коли можна буде приватизувати присадибну земельну ділянку?

  Приватизація присадибних земельних ділянок триває.

  Практично приватизація земельних угідь громадянами України розпочалася з прийняття Декрету Кабінету Міністрів України "Про приватизацію земельних ділянок" від 26 грудня 1992 року. Декретом передбачено протягом 1993 року сільським, селищним, міським радам народних депутатів забезпечити передачу у приватну власність земельних ділянок, наданих їм для ведення особистого підсобного господарства, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного і гаражного будівництва у межах норм, встановлених Земельним кодексом України. Згідно Декрету передача земельних ділянок у приватну власність для вище перерахованих цілей проводиться безоплатно один раз.

  Обов'язковість заміни державного акта на право власності на земельну ділянку старого зразка на державний акт нового зразка та яким чином присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, на яку оформлено державний акт на право власності на земельну ділянку старого зразка?

  Кадастровий номер земельної ділянки – це унікальний на території України код, який присвоюється кожній земельній ділянці з метою її ідентифікації і залишається незмінним протягом усього часу існування земельної ділянки як єдиного цілого.

  Кадастрові номери присвоюються земельним ділянкам усіх форм власності. При переході прав на земельну ділянку від одного власника до іншого кадастровий номер земельної ділянки залишається без змін.

  Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України.

  Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці на стадії кадастрових зйомок територіальними органами Держкомзему. При цьому використовується індексний кадастровий план об'єкта адміністративно-територіального устрою.

  Наявність кадастрового номера є підставою для формування Поземельної книги на земельну ділянку та здійснення державної реєстрації земельної ділянки.

  Кадастровий номер гарантує захист державою конституційних прав громадян та юридичних осіб на землю.

  Відповідно до статті 132 Земельного кодексу України (далі – Кодекс) угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки.

  Згідно з частиною 6 статті 120 Кодексу істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

  Виготовлення державних актів на право власності та на право постійного користування земельною ділянкою здійснюється на підставі розробленої технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (статті 25,56 Закону України "Про землеустрій"), яка містить результати кадастрових зйомок.

  Законодавство не передбачає обов'язковості для громадян заміни державного акта на право власності на земельну ділянку старого зразка на державний акт нового зразка. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 № 449 (із змінами) раніше видані державні акти на право власності на земельну ділянку залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян.

  Для вирішення питання щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці необхідно звернутися до територіального органу земельних ресурсів із заявою щодо присвоєння земельній ділянці кадастрового номера.

  Присвоєння кадастрових номерів на вже приватизовані земельні ділянки при існуючому державному акті старого зразка повинно відбуватися на підставі технічної документації із землеустрою по відновленню меж земельної ділянки, виконання робіт з визначення геодезичних координат поворотних точок існуючих меж земельної ділянки з прив'язкою до державної геодезичної мережі, а також внесенням відомостей про земельну ділянку до бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру.

  Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також документація щодо відновлення меж земельної ділянки розробляється землевпорядними організаціями, які мають ліцензії на проведення землевпорядних робіт. Такі організації є суб'єктами підприємницької діяльності і при безкоштовному виготовленні технічної документації необхідно передбачити компенсацію з бюджету, що не передбачено у державному бюджеті.

  Після отримання кадастрового номера земельної ділянки громадянин безоплатно отримує довідку про його присвоєння.

  Щодо необхідності присвоєння кадастрового номера земельній ділянці для здійснення продажу нерухомого майна

  Відповідно до статті 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористування). Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).

  Земельним кодексом України частиною шостою статті 120 також передбачено, що істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.

  Таким чином, згідно із діючим законодавством, для вчинення правочину щодо об'єкта нерухомості необхідно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, на якій він розташований, у встановленому законодавством порядку.

  Начальник управління Держкомзему
  у Богодухівському районі
  Харківської області
  О.М.Шаповал

  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання