Райдержадміністрація

Корисні посилання


Календар свят. Мова, граматика, спілкування

"Гаряча лінія" з заступником начальника управління соціального захисту населення Назаренко І.М.

Протягом жовтня в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації проходила «гаряча лінія» з заступником начальника управління І.М.Назаренко, на яку зателефонували жителі району з питань:

1. Розкажіть більш детально про умови отримання субсидій для громадян, які вже мають пільги на оплату комунальних послуг.

Житлові субсидії призначаються виходячи з вартості житлово-комунальних послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства. Умови призначення субсидії для осіб, які мають пільги на оплату житлово - комунальних послуг не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.

2. Чи потрібно продовжувати дію субсидії на наступний термін?

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період, у разі відсутності змін).

3. Чи має право на призначення субсидії особа, яка орендує житло?

Надається право на оформлення субсидій особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

4. Як оформити субсидію, якщо ніхто не зареєстрований у житловому приміщенні?

Ніяк не можливо оформити. Субсидія призначається лише в тому випадку, якщо в житловому приміщенні зареєстровані громадяни. Якщо ніхто не зареєстрований, субсидія не призначається.

5. Я прописаний в селі, де немає органу соціального захисту. Куди звертатися по субсидію?

За місцем реєстрації. У сільській місцевості прийняття заяв і декларацій для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначені виконавчими органами сільських і селищної рад.

6. Роз’ясніть, будь ласка, за який термін береться до уваги факт здійснення купівлю на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис.грн.?

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн. Тобто, якщо особа звернулася за призначенням субсидій у травні 2015 року, то буде враховано факт здійснення такої покупки у термін з травня 2014 по квітень 2015 року.

7. Стосовно багатодітних родин – які зміни відбулись в плані пільг та соціальної допомоги для цих родин?

Що стосується пільг багатодітним, то на даний час відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітні сім’ї користуються 50-відсотковою знижкою плати за житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку з межах норм, передбачених чинним законодавством. Якщо багатодітна сім’я проживає в будинку, який не має центрального опалення, такій сім’ї надається 50-відсоткова знижка на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою.

Водночас, з 1 липня 2015 року відбудуться зміни щодо надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу багатодітним сім’ям з урахуванням рівня доходів сім’ї пільговика, тобто пільги надаватимуться якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу - 1710 гривень).

8. Хто має повідомити громадянина про отримання субсидії, або автоматично ці дані будуть передані у житлову контору?

Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, чи нарахована йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.

9. Я пенсіонер, дитина війни, 1938 року народження. Жінка померла у 2010 році. Я часто хворію, не завжди можу принести собі хліб та приготувати їжу. Дочка та її сім`я проживають в Росії. Хочу, щоб до мене приходив соціальний робітник та допомагав по господарству. Куди мені треба звернутися?

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 №1417 затверджено нову редакцію Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Вищезазначеними документами передбачено обслуговування громадян, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.

Для отримання соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Пошук по сайту

Архів новин

Січень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Знайдіть нас на Facebook


Корисні посилання