Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    ОБЕРЕЖНО, ОЖЕЛЕДИЦЯ!

         Щоб не впасти на слизьких зимових вулицях та тротуарах треба подбати:
    Перш за все, змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття "льодоступи":
    прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
    наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на день-два вистачає);
    натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано або пізно обсипаються);
    намажте на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
    Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.
    Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю дотримуйтесь таких порад:
    - ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
    - руки повинні бути не зайняті торбами.
    - при порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
    - падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться,
    напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
    - не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
    - обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає травмувань.
    - не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.
    - не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.
         Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить, як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.
         Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.
         Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини, терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
         При підозрі на перелом:
         Ні в якому разі не намагайтеся виправити становище зміщених уламків кістки самостійно, інакше ви тільки нашкодите потерпілому і заподієте йому жахливий біль. Ваше основне завдання - знерухомити кінцівку, наклавши шину і якомога швидше доставити людину, що отримав травму, в лікарню. Отже, перше, що потрібно зробити перед тим, як накласти шину - це заспокоїтися, адже вам не можна робити різких рухів і панікувати. Потім розгляньте уважно пошкоджену кінцівку і визначитеся з тим, куди накладати шину. Ви повинні іммобілізувати як мінімум два найближчі до зони перелому суглоба, але при травмах стегна необхідно знерухомити всю ногу.
         Перед накладенням шини необхідно підігнати її розмір так, щоб він відповідав довжині пошкодженої кістки. Ні в якому разі не робіть це на травмованої кінцівки - підгонку шини потрібно проводити на собі. Якщо у вас під рукою немає спеціальної медичної шини, скористайтеся товстою прямою палицею або дошкою відповідної довжини.
         При переломах гомілки або передпліччя потерпілому накладають просту пряму шину. Але якщо у людини зламано плече, то необхідно, щоб шина проходила від середини лопатки не травмованої сторони по спині, потім огинала суглоб пошкодженого плеча, проходила вздовж руки до ліктя, а потім вигиналася під прямим кутом. Якщо ви не маєте можливості накласти при такому переломі медичну шину, можна просто підвісити зігнуту руку на косинку.
         Далі приступайте до накладання шини, не знімаючи одягу або взуття, щоб не змістити кістки. При необхідності речі потерпілого краще просто розрізати. Не накладайте шину з того боку, де виступають кінці переламаною кістки. Для того щоб не допустити здавлювання м’яких тканин і появи гематом, на кінцівку перед фіксацією накладають невеликі відрізки м’якої тканини (тільки на ті області, де виступає кістка). Тепер зафіксуйте шину за допомогою бинта або, якщо його немає під рукою, довгими відрізками тканини і не втрачаючи часу доставте


    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Травень 2024
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    293012345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    272829303112

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання