Райдержадміністрація

Пропозиції

    Корисні посилання










    Календар свят. Мова, граматика, спілкування

    З історії свята 8 березня

         Вона дарувала людям гарну погоду, врожай, удачі в справах і відкривала кожен місяць року. Але більше всього римлянки схилялися перед Юноною - Луцією («світлий»), протегує жінкам взагалі, а при пологах в особливості. Вона була шанована в кожному будинку, їй приносили дари при вступі в шлюб і при народженні дитини.
         Найрадіснішим для жіночої половини Риму було свято 1 Березня, присвячене цій богині і називалося Матронами. Тоді все місто перетворювався. Святково вбрані жінки йшли з вінками квітів у руках до храму Юнони-Луції. Вони молилися, приносили в дарунок квіти і просили у своєї покровительки щастя в родині. Це було свято не тільки поважних римлянок, але і рабинь, яких в цей день виконували чоловіки-раби. Чоловіки 1 Березня дарували дружинам, родичам і подругам щедрі подарунки, не обходили увагою служниць і рабинь.
         У сучасному світі день жінок відзначається 8 Березня. Історія цього свята почалася в XIX столітті, і був він приурочений до дня боротьби за права жінок. Саме 8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Тоді вони вимагали, щоб їм надали десятигодинний робочий день, прийнятні умови для роботи і рівну зарплату з чоловіками. До цього жінки працювали по 16 годин на добу і отримували за це сущі копійки. Після 8 березня 1857 року почали з'являтися жіночі профспілки, і вперше жінкам було надано виборче право. Але тільки в 1910 році на Міжнародній жіночій конференції соціалісток в Копенгагені Кларою Цеткін було запропоновано святкувати Всесвітній жіночий день 8 березня. Це був своєрідний заклик до жінок всього світу вступити в боротьбу за незалежність і рівноправність; і вони відгукнулися, включившись в боротьбу за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир на землі. Вперше це свято відзначили в 1911 році, але тільки 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді на вулиці цих країн вийшло більш мільйона чоловіків і жінок, і маніфестація пройшла під гаслом: «Виборчі права працюючих — для об'єднання сил у боротьбі за соціалізм». Його організатори закликали домагатися економічного і політичного рівноправ'я жінок. Одне з найбільш потужних виступів жінок пройшло в Петрограді 7 березня 1917 року. А в 1976 році Міжнародний жіночий день був офіційно визнаний ООН.
         Сьогодні 8 Березня — це свято весни і світла, данина поваги до традиційної ролі жінки як дружини, матері, подруги.


    Пошук по сайту



















    Архів новин

    Знайдіть нас на Facebook


    Корисні посилання