Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  «Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектора апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»

  Які заходи спрямовані на запобігання та протидію корупції відповідно до чинного законодавства?

   

           Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» саме здійснення фінансового контролю є одним із заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції; відповідно до ст. 172‑6 Кодексу законів про адміністративні правопорушення за порушення вимог фінансового контролю, тобто за неподання, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (штраф від 850 до 1700 грн.), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані (штраф від 1700 до 3400 грн.), повторне вчинення-протягом року після накладення адміністративного стягнення за такі ж порушення (штраф від 1700 до 5100 грн., конфіскація доходу чи винагороди, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на 1 рік), або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей ( штраф від 17000 до 42500 грн.).           

  Способи врегулювання конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»?

  Стаття 29 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що конфлікт інтересів може бути врегульований самостійно працівником або ж шляхом вжиття заходів зовнішнього врегулювання, тобто керівником особи.

  До таких заходів відноситься:

  1. Усунення особи, від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів;
  2. Застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень;
  3. Обмеження доступу особи до певної інформації;
  4. Перегляду обсягу службових повноважень особи;
  5. Переведення особи на іншу посаду;
  6. Звільнення особи.

  Кожен із цих заходів має свою специфіку, адже може обиратися взалежності від низки умов:

  • Виду конфлікту інтересів (потенційний або реальний);
  • Характеру конфлікту інтересів (постійний або тимчасовий);
  • Суб’єкта прийняття рішення про його застосування (безпосередній керівник та/або керівник відповідного органу, підприємства. Установи, організації);
  • Наявності (відсутності) альтернативних заходів врегулювання;
  • Наявності (відсутності) згоди особи на застосування заходу.

   

   

  Що таке потенційний та реальний конфлікт інтересів?

   

  Реальний конфлікт інтересів – це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

  Потенційний конфлікт інтересів – тобто наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

   

  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання