Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

  «Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції

  06 грудня відбулася «пряма лінія»  з головним спеціалістом юридичного сектору апарату  районної державної адміністрації Тетяною Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»

   

  Що таке службове повноваження, представницьке повноваження?

           Як правило, коло службових повноважень визначається в посадових інструкціях, трудових договорах, іноді – в дорученнях тощо. Водночас необхідно пам’ятати, що інструкції та інші документи визначають лише безпосередні повноваження конкретного службовця, в той час, як законом або іншим нормативно-правовим актом може додатково визначатися коло як безпосередніх, так і загально службових повноважень, які повинні братися до уваги при розгляді питання про наявність чи відсутність конфлікту інтересів. Перелік представницьких повноважень розкривається, як правило, у відповідних законах, що визначають правовий статус наділених ними осіб.

   

  Що таке потенційний конфлікт інтересів?

          Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи,
  у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (абзац дванадцятий частини першої статті 1 Закону).

           Важливо підкреслити, що перелік самих стосунків не є вичерпним, адже при наданні визначення законодавцем використано словосполучення
  «у тому числі», тобто у дефініції окреслено лише найбільш типові форми стосунків, які можуть зумовлювати наявність майнового чи немайнового інтересу.

            Практично це означає, що кожен службовець при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.

   

  «Пряма лінія» з начальником відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко

  Нещодавно відбулася «пряма лінія» з начальником  відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Іриною Телешенко.

  Мешканку району цікавило питання скільки проектів від нашого району було подано на конкурс «Разом у майбутнє» і які стали переможцями?

   

  У поточному році 8 із 27 міні-проектів стали переможцями в обласному конкурсі розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», а саме:

  -   «Майбутнє дітей - майбутнє держави»  Павлівської  сільської ради, (встановлення дитячого спортивний майданчик у с. Павлівка);

  -   «За крок до європейського села» Сазоно-Баланівської сільської ради (встановлення дитячого спортивного майданчик у с. Горького);

  -  «Чиста криниця – цілюща водиця» Крисинської сільської ради (облаштування колодязів);

  -    «Дитяча країна мрій» Крисинської сільської ради (встановлення ігрового дитячого майданчика в с. Максимівка);

  -   «З чистої криниці напитися водиці» Шарівської селищної ради (облаштування колодязів);

  -  «Спортивна ліцейська родина – здорова дитина» батьківської ради Богодухівського ліцею № 3  (ремонт спортивних залів)

  -   «Сучасний освітній простір – шлях до створення нової української школи» батьківської ради Богодухівської гімназії № 1 придбано м’які меблі, стільці, ігрові набори (створення творчого ігрового простору);

   «Спорт і відпочинок» Богодухівської районної організації ветеранів (встановлення спортивного майданчика по вул. Оверченка в м. Богодухів). 

   

  «Пряма лінія» з начальником відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Наталією Торяник

  Нещодавно відбулася «пряма лінія» з начальником  відділу у Богодухівському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Наталією Торяник.

  Тих, хто звернувся до Наталії Володимирівни, цікавили наступні питання:

   

   Наш будинок розташований  за межами села. Чи має право сільська рада змінити межі села та  надати мені дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для обслуговування житлового будинку

   

  Межі села встановлюються та змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

  Межі населеного пункту вважаються встановленими, а органи місцевого самоврядування набувають права розпоряджатися земельними ділянками, які відповідно до розроблених проектів щодо встановлення меж відповідної сільської, селищної, міської ради включаються до їх територій після встановлення (винесення) меж території населеного пункту в натуру (на місцевість), закріплення меж території межовими знаками та внесення відомостей про земельну ділянку до державного земельного кадастру (АС ДЗК).

   В іншому разі сільська рада не може прийняти таке рішення оскільки, цє  є порушенням положень ст.12 ЗК в частині повноважень сільської ради в галузі земельних відносин .

   

   Я пенсіонерка, маю 1,5гектара приватизованої землі, але обробляти її вже не в змозі. Чи можна  її продати? Якщо так, де можна дізнатися про її вартість?

   

  Якщо ця земельна ділянка була надана у власність для ведення особистого селянського господарства, можете продати. Щоб дізнатися вартість, потрібно замовити експертну оцінку земельної ділянки. А взагалі, це ваша приватна власність, власник сам встановлює ціну. Якщо цє  земельний пай, то його можна лише передати  в оренду, тому що  діє мораторій на продаж.

   

  «Пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини І. С. Змієвським

  25 жовтня відбулася «пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини І. С. Змієвським.

  До Івана Сергійовича звернулася  жителька  с. Братениця з питанням: що  робиться  по  зменшенню  кількості  лисиць  на  території  Богодухівського  району ? 

  Дійсно,  щільність  червоної  лисиці  на  території  району  перевищує  в  декілька  раз  установлені  норми.  Згідно  із  законодавством  України  відстріл  червоної  лисиці  в  межах  населених  пунктів  заборонено. Знищення  лисиць  дозволено  проводити  в  неблагополучних  по  сказу  пунктах  або  якщо  існує  пряма  загроза  життю  людини.  У  даних  випадках  відстріл  лисиць  та  бродячих  тварин  дозволяється  проводити  тільки  єгерям.

    За  2018  рік  по  району  було  знищено  84  голови  лисиць, із  них  14  голів  - за  жовтень  місяць.  Починаючи  з  7  листопада  2018 року  в  період  дозволеного  полювання  мисливськими  бригадами  будуть  проводитись  заходи  з  приведення щільності  лисиць  до норми  1,5-2 голів  на  1000 га .

  З  метою  профілактики  сказу  в  кінці  жовтня  на  початку  листопада  ветеринарною  службою  буде  проводитись  щеплення  лисиць  шляхом  розкладки  вакцини-приманки  із  залученням  авіації.

   

  «Пряма лінія» з директором Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Н. В. Лещенко

  11 жовтня відбулася «пряма лінія» з директором  Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Н.В.Лещенко, під час якої жителя району цікавили наступні питання:

  - Я житель Богодухівського району, закінчив школу декілька років тому. На даний момент не маю роботи та хочу здобути професію електрогазозварника або електрогазозварника ручного зварювання. Довідався про можливість навчання через центр зайнятост і  як у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості так і у навчальних закладах м. Харкова.  Які переваги в такому навчанні та які професії можливо отримати?

  Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.

  Професії, за якими проводиться навчання, досить актуальні на ринку праці. Зокрема, це  оператор верстатів з програмним керуванням, швачка, кравець, в’язальниця трикотажних виробів та полотна, перукар (перукар – модельєр), манікюрниця, педикюрниця, токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, кухар, верстатник широкого профілю, заточувальник, виноградар, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, адміністратор, візажист, косметик, покоївка, касир торгового залу,  оператор маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля), електрозварник ручного зварювання (початок навчання 08.11.2018 року), оператор котельні, лицювальник-плиточник, маляр, монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур.

  Також можливо пройти навчання в навчальних закладах Харківської області зокрема за професією електрогазозварник  на базі ДНЗ «Харківський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК» за адресою: с. Пісочин, вул. Некрасова, 11 (термін навчання – 5,18 міс., орієнтовна дата початку навчання – 22.10.2018 року). Направляються особи з базовою або повною середньою освітою після           18 років, які пройшли медкомісію.

  -Зрозуміло, що навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації вимагає певних матеріальних затрат. Скажіть, а хто здійснює оплату за навчання безробітних?

  За направленням служби зайнятості безробітні навчаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості відповідно до чинного законодавства надає людям  допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання у гуртожитках.

   

  За детальними роз’ясненнями звертайтеся до Богодухівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою м. Богодухів, вул. Моргунова,7, т. 3-02-32.

   
  Більше статтей...

  Пошук по сайту  Архів новин

  Квітень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293012345

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання