Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній
«Пряма лінія» з завідувачем сектора з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС управління соціального захисту населення24 квітня відбулася «пряма лінія» з завідувачем сектора з питань постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Вікторією Володимирівною Лещенко на тему «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС». Жителя м. Богодухова цікавило питання як нараховується та виплачується додаткова відпустка учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС? Вікторія Володимирівна відповіла, що відповідно до п.22 ст.20 та п.1 ст.21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, віднесені до 1 та 2 категорії, мають право отримувати чергову відпустку в зручний для них час та додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих ( 16 календарних) днів на рік. Є ряд відмінностей додаткової відпустки, яка надається учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, від щорічної відпустки. В першу чергу, додаткова відпустка на відміну від щорічної відпустки, не пов’язана із виробничим процесом та надається незалежно від часу роботи громадянина на підприємстві, установі, організації. Якщо витрати на оплату щорічної відпустки здійснюються за рахунок коштів підприємства, виділених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працює по трудовій угоді працівник, то фінансування витрат по відшкодуванню коштів на виплату додаткової відпустки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Додаткова відпустка не належить до виду щорічної відпустки, яка визначається п.1 ст. 4 Закону України «Про відпустки», тому на неї не розповсюджується право на виплату компенсації відповідно до ст. 24 даного закону та право на перенесення та поділ щорічної відпустки згідно зі статтями 10,11,12 Закону України «Про відпустки». Додаткова відпустка , яка надається учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості додаткової відпустки та підлягають оплаті, визначеної законодавством. «Пряма лінія» на тему «Про організацію проведення ЗНО у 2018 році»Під час «прямої лінії», яка відбулася 20 квітня, до начальника відділу освіти районної державної адміністрації Ірини Олександрівни Повойко звернулися громадяни району з такими питаннями:
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, німецької мови – 29 травня, англійської мови – 01 червня, біології – 04 червня, історії України – 06 червня, географії – 08 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня. Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. 2. Чи будуть забезпечені учасники зовнішнього незалежного оцінювання підвезенням до пунктів проведення тестування? З метою безпечного підвезення випускників 11-х класів та своєчасного їх прибуття до місць проходження зовнішнього незалежного оцінювання відділом освіти районної державної адміністрації до 10 травня будуть розробленні графіки підвезення до пунктів тестування з восьми дисциплін: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, географія, біологія, хімія та фізика, видані відповідні накази. Підвезення здійснюватиметься автотранспортом відділу освіти районної державної адміністрації та закладів загальної середньої освіти району. «Пряма лінія» з начальником Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Іваном Сергійовичем Змієвським.«Пряма лінія» з начальником відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Сергієм Миколайовичем Лобунським на тему «Підготовка сільськогосподарських підприємств району до проведення весняно-польових робіт 2018 року»
«Пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей22 лютого відбулася «пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Зоєю Михайлівною Галілей Тих, хто зателефонував на «пряму лінію», цікавили питання:
У разі, коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органом опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини. Додатковими документами можуть бути характеристика з місця роботи заявника (у разі наявності), довідка про сплату аліментів (у разі наявності). Який порядок розгляду даного питання? Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, а у разі потреби також з родичами дитини. До уваги береться ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення. Після з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок. Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються розпорядженням районної державної адміністрації за результатами розгляду означеного питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації. Чи має право колишня дружина не надавати дитину, коли розпорядженням районної державної адміністрації встановлено порядок побачення батька з дитиною? Рішення органу опіки та піклування з цих питань може бути оскаржені до суду. Згідно ч.1 ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Тому батько дитини має рівні із матір’ю дитини права у її вихованні. Згідно ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Відповідно до ч.3 ст.157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у вихованні зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. |
- «Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему: «Суспільство проти корупції»
- «Пряма лінія» з начальником архівного відділу Дручинською Іриною Володимирівною на тему «Порядок надання громадянам архівних довідок соціально-правового характеру».
- «Пряма лінія» з завідувачем сектора з питань постраждалих внаслідок аварії на чорнобильській атомній електростанції управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В.В.Лещенко
- «Пряма лінія» з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему «Суспільство проти корупції»
- «Пряма лінія» з директором Богодухівського районного центру зайнятості Н.В.Лещенко.