Райдержадміністрація

Пропозиції

  Корисні посилання


  Календар свят. Мова, граматика, спілкування

  Відповіді на запитання "прямих" та "гарячих" ліній

  «Пряма лінія» з директором територіального центру соціального обслуговування районної державної адміністрації Тетяною Вікторівною Корзаченко з питання «Організація надання соціальної послуги догляду вдома»

      12 липня під час «прямої лінії» з директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної державної адміністрації Тетяною Вікторівною Корзаченко з питання «Організація надання соціальної послуги догляду вдома» надійшли питання від тих, хто зателефонував до редакції газети «Маяк».

  1. Яка категорія населення має право на отримання послуги догляду вдома?

  Цей вид послуги надається одиноким, одиноко проживаючим особам похилого віку, інвалідам І, ІІ, ІІІ групи (старше 18 років), хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці) в зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають ІІІ, ІV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах. Послуги надаються на безоплатній та платній основі. Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до нормативно – правових документів і затверджуються директором тер центру. Відділення соціальної допомоги вдома не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

  2. Кому надаються соціальні послуги догляду вдома безкоштовно?

  Послуги догляду вдома на безоплатній основі отримують одинокі особи похилого віку, інваліди (старші 18 років), хворі ( з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці) і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку

  3. Як визначається перелік послуг, які потребує особа, що зарахована на надомне обслуговування?

  Соціальна послуга догляду вдома надається після визначення ступеня індивідуальних потреб з урахуванням можливості виконання елементарних та складних дій, яка здійснюється працівником територіального центру із залученням отримувача соціальної послуги. Результат визначення індивідуальних потреб є підставою для складання індивідуального плану та укладення договору про надання соціальної послуги догляду вдома. Через 30 днів з початку надання соціальної послуги проводиться повторне визначення індивідуальних потреб з метою корегування індивідуального плану (за потреби). Надалі визначення індивідуальних потреб проводиться один раз на півроку. Зміст та обсяг соціальної послуги догляду вдома визначено Державним стандартом для кожної групи рухової активності.

  4. В який час повинна надаватись послуга?

  Соціальна послуга догляду вдома надається за місцем проживання отримувача соціальної послуги протягом робочого дня. Строки надання соціальної послуги узгоджуються з отримувачем соціальної послуги. Особам з ІІІ, ІV групами рухової активності – 2 рази на тиждень, з V групою рухової активності – 5 разів на тиждень. Послуги можуть надаватись періодично – 2 рази на місяць, тимчасово (визначений у договорі період). Зміст соціальної послуги догляду вдома визначено Державним стандартом для кожної групи рухової активності.

  5. Чи має право особа, яка знаходиться на обслуговуванні у відділенні догляду вдома, отримувати послуги в інших відділеннях?

  У разі необхідності послуги надаються мультидисциплінарною командою, до складу якої входить соціальний робітник, соціальний працівник, сестра медична, перукар. При необхідності через пункт прокату надається допомога в забезпеченні засобами реабілітації (милиці, палиці, ходунки).

  Для отримання довідкової інформації контактний телефон територіального центру 3-30-32

   

  «Пряма лінія» з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення районної державної адміністрації Т.М.Масалітіною щодо реалізації Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

      Мешканців району цікавило питання щодо здійснення будівельних робіт за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
      Відповідно до п. 4 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об’єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв’язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а також комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду і нове будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності.
   

  «Пряма лінія» » з головним спеціалістом юридичного сектору апарату районної державної адміністрації Т.О.Кожушко на тему: «Суспільство проти корупції»

  Що змінилося з функціонуванням Реєстру е-декларацій чиновників, який веде Національне агентство з питань запобігання корупції?
      По-перше, це перша онлайн – база декларацій чиновників, що відкрита для всіх громадян, де декларації оприлюднюються автоматично.

  Детальніше...

   

  «Пряма лінія» з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Пивоваровою О.В.

  23 травня у редакції районної газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з головним спеціалістом відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації Пивоваровою О.В. Під час «прямої лінії» надано роз’яснення з таких питань:

  Детальніше...

   

  «Пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації з питання «Захист житлових і майнових прав дітей»

     

  11 квітня у редакції газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації з питання «Захист житлових і майнових прав дітей»
      Жителів м. Богодухова цікавили наступні питання:

   

  -         Які майнові права має неповнолітня дитина?

   

          Право володіти і користуватися майном людина набуває з народження, проте права розпоряджатися майном людина набуває з настанням повноліття, тобто з 18 років. З 14 до 18 - річного віку діти є неповнолітніми та вважаються частково дієздатними, тобто мають право:    

  1)        самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

  2)        самостійно здійснювати  права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

  3)        бути учасником (засновником) юридичних осіб,  якщо  це  не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

  4)        самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом,  внесеним нею на своє  ім'я  (грошовими коштами на рахунку).

       Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

  -Чи можна придбати автомобіль та квартиру на ім’я неповнолітньої дитини?

         На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів  або  нерухомого  майна  повинна бути письмова нотаріально посвідчена  згода  батьків (усиновлювачів)  або  піклувальника  і дозвіл органу опіки та піклування.

              Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника  та  органу опіки та піклування відповідно до закону.

  Для отримання дозволу (згоди) від органу опіки та піклування на продаж, обмін, дарування, поділ майна, що є у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності житла, укладання договорів конкретного користування житлом та інші, батьки та неповнолітні діти, які мають право власності на майно, або право користування майном, повинні звернутись до служби у справах дітей районної державної адміністрації з відповідною заявою та документами:

  ·        паспорти батьків дітей (оригінали, копії);

  ·        довідки про присвоєння ідентифікаційного коду батьків та дітей (оригінали, копії);

  ·        свідоцтва про народження дітей (оригінали, копія);

  ·        свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу (оригінал, копія);

  ·        право установчий документ та технічний паспорт на житло, яке відчужується (оригінал, копія)

  ·        право установчий документ та технічний паспорт на житло право власності на яке або право користування яким має набути дитина ( копія);

  ·        витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності на яке (частку якого) має дитина, виданий відповідно до законодавства;

  ·        довідка про склад сім’ї.

        Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом 1 місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло.

   
  Більше статтей...

  Пошук по сайту  Архів новин

  Березень 2024
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  26272829123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Знайдіть нас на Facebook


  Корисні посилання